Svet včerajška

Svet včerajška

85 minút
2022
Francúzko Dráma

Tri dni na zmenu chodu dejín. Morálny príbeh a politický thriller: niekoľko dní pred koncom svojho mandátu musí prezidentka urobiť zásadné rozhodnutie, ktoré môže zmeniť osud Francúzska. Francúzska prezidentka Elisabeth de Raincy sa rozhodla stiahnuť z politického života. Tri dni pred prvým kolom prezidentských volieb sa od svojho generálneho tajomníka Francka L'Herbiera dozvie, že škandál zo zahraničia pošpiní imidž jej určeného nástupcu a prinesie víťazstvo krajne pravicovému kandidátovi. Majú tri dni na to, aby zmenili chod dejín. „Ak padne Francúzsko, padne aj Európa,” varuje generálny tajomník, všetkými masťami mazaný prezidentkin poradca. Režisér Diastème kladie vo filme mnoho aktuálnych otázok, najmä „čo sa stane, keď sú štátne tajomstvá aj osobnými”.

Viac informácií

Podobné tituly

Mať sedemnásť
Delete History
Dobrý zradca
Klam
Neuveriteľné, ale pravdivé

O programe

2022
Francúzko Dráma

Tri dni na zmenu chodu dejín.

Morálny príbeh a politický thriller: niekoľko dní pred koncom svojho mandátu musí prezidentka urobiť zásadné rozhodnutie, ktoré môže zmeniť osud Francúzska.

Francúzska prezidentka Elisabeth de Raincy sa rozhodla stiahnuť z politického života. Tri dni pred prvým kolom prezidentských volieb sa od svojho generálneho tajomníka Francka L'Herbiera dozvie, že škandál zo zahraničia pošpiní imidž jej určeného nástupcu a prinesie víťazstvo krajne pravicovému kandidátovi. Majú tri dni na to, aby zmenili chod dejín. „Ak padne Francúzsko, padne aj Európa,” varuje generálny tajomník, všetkými masťami mazaný prezidentkin poradca. Režisér Diastème kladie vo filme mnoho aktuálnych otázok, najmä „čo sa stane, keď sú štátne tajomstvá aj osobnými”.

Tvorcovia

Diasteme

Hrajú

Alban Lenoir, Léa Drucker, Benjamin Biolay, Jacques Weber, Denis Podalydes

Trailer