Hlavu hore

Hlavu hore

114 minút
2015
Francúzko Dráma

Sociálna dráma o tom, aké je to dospievať na hrane zákona a nestrácať nádej. Malony (Rob Paradot) sa pohybuje na hrane od svojich šiestich rokov. Výbušný, vzdorovitý chlapec z problémovej rodiny sa pravidelne dostáva do konfliktu so zákonom a privádza do zúfalstva sudkyňu Florence (Catherine Deneuve) i sociálneho pracovníka Yanna (Benoît Magimel), ktorí usilovne hľadajú cestu, ako mladého delikventa uchrániť pred vlastným temperamentom i väzením. Napriek všetkým pokusom sa však Malony zdá byť strateným prípadom, pre ktorého nemá sociálny systém inú alternatívu ako trest. Cézar v kategórii "najlepší herec vo vedľajšej úlohe" (Benoit Magimel) Cézar v kategórii "najlepší nováčik" (Rod Paradot)

Viac informácií

Podobné tituly

150 miligramov
Mladý Ahmed

O programe

2015
Francúzko Dráma

Sociálna dráma o tom, aké je to dospievať na hrane zákona a nestrácať nádej.

Malony (Rob Paradot) sa pohybuje na hrane od svojich šiestich rokov. Výbušný, vzdorovitý chlapec z problémovej rodiny sa pravidelne dostáva do konfliktu so zákonom a privádza do zúfalstva sudkyňu Florence (Catherine Deneuve) i sociálneho pracovníka Yanna (Benoît Magimel), ktorí usilovne hľadajú cestu, ako mladého delikventa uchrániť pred vlastným temperamentom i väzením. Napriek všetkým pokusom sa však Malony zdá byť strateným prípadom, pre ktorého nemá sociálny systém inú alternatívu ako trest.

Cézar v kategórii "najlepší herec vo vedľajšej úlohe" (Benoit Magimel)
Cézar v kategórii "najlepší nováčik" (Rod Paradot)

Tvorcovia

Éric Neveux, Emmanuelle Bercot, Marcia Romano, Emmanuelle Bercot

Hrajú

Ludovic Berthillot, Lise Lamétrie, Michel Masiero, Hocine Choutri, Elisabeth Mazev, Martin Loizillon, Luc-Antoine Diquéro, Aurore Broutin, Jean-Luc Vincent, Slim El Hedli, Alice Houri, Catherine Deneuve, Diane Rouxel, Catherine Salée, Christophe Meynet, Sara Forestier, Rod Paradot, Anne Suarez, Gaëlle Billaut-Danno, Etienne Diallo, Elizabeth Mazev, Benoît Magimel

Trailer