Na mliečnej ceste

Na mliečnej ceste

120 minút
2016
USA / Veľká Británia / Srbsko Dráma

Emir Kusturica sa po dlhých rokoch vracia po boku Monicy Bellucci v hlučnej a divokej komédii s prvkami modernej rozprávky. Kosťa rozváža uprostred vojnovej zóny mlieko na svojom oslíkovi. Pri jednej zo zastávok sa zoznámi s očarujúcou ženou, ktorá sa ukrýva uprostred krajiny nikoho pred svojim zlovestným nápadníkom. Stačí okamih a je to láska na prvý pohľad - ako v rozprávke. Kusturica nakrútil emotívnu romancu, ktorá pripomína, prečo v deväťdesiatych rokoch patril k ikonám európskeho filmu. Love story Na mliečnej ceste je nostalgickou spomienkou na predminulú dekádu a okúzľuje príbehom o láske v dobe, ktorá jej nepraje. Emir Kusturica si vôbec po prvýkrát (a ako sa vyjadril on sám aj posledný krát ) vo svojom filme zahral titulnú úlohu. Hlavnou hviezdou tejto „romantickej rozprávky“ je však jednoznačne Monica Bellucci. Nominácia na Zlatého leva a Malý Zlatý lev, Benátky 2016

Viac informácií

O programe

2016
USA / Veľká Británia / Srbsko Dráma

Emir Kusturica sa po dlhých rokoch vracia po boku Monicy Bellucci v hlučnej a divokej komédii s prvkami modernej rozprávky.

Kosťa rozváža uprostred vojnovej zóny mlieko na svojom oslíkovi. Pri jednej zo zastávok sa zoznámi s očarujúcou ženou, ktorá sa ukrýva uprostred krajiny nikoho pred svojim zlovestným nápadníkom. Stačí okamih a je to láska na prvý pohľad - ako v rozprávke. Kusturica nakrútil emotívnu romancu, ktorá pripomína, prečo v deväťdesiatych rokoch patril k ikonám európskeho filmu. Love story Na mliečnej ceste je nostalgickou spomienkou na predminulú dekádu a okúzľuje príbehom o láske v dobe, ktorá jej nepraje.

Emir Kusturica si vôbec po prvýkrát (a ako sa vyjadril on sám aj posledný krát ) vo svojom filme zahral titulnú úlohu. Hlavnou hviezdou tejto „romantickej rozprávky“ je však jednoznačne Monica Bellucci.

Nominácia na Zlatého leva a Malý Zlatý lev, Benátky 2016

Tvorcovia

Emir Kusturica

Hrajú

Sergej Trifunovič, Predrag 'Miki' Manojlovič, Zoran Cvijanovič, Bajram Severdžan, Ratka Radmanovic, Sergej Trifunović, Sloboda Mičalovič, Petar Mircevski, Miki Manojlović, Bajram Severdzhan, Sloboda Mićalović, Davor Janjić, Petar Mirčevski, Ratka Radmanović, Branislav Fistrić, Darko Kurtovic, Aleksandar 'Saša' Sarić, Vitomir Jefić, Milojka Andrić, Ninoslav Ćulum, Milorad Ukropina, Stevan Ušćumlić, Elvedin Musanović, Zoran Cvijanović, Milan Nešković, Milorad Supić, Khachatur Alamzian, Milja Šupljeglav, Stribor Kusturica, Rade Bošković, Darko Kurtović, Miroslav Zubac, Anastasija Vujović, Milorad 'Pajdo' Sarić, Zora Stijačić, Tomislav Sokić, Marko Ukropina, Rajka Milinković, Novka Miletić, Krešimir Bebek, Rudolf Bebek, Davor Janjic, Monica Bellucci, Emir Kusturica, Maria Darkina, Novak Bilbija

Trailer