Modlitba

Modlitba

103 minút
2018
Francúzko Dráma

Nenápadná, ale prenikavá a nesentimentálna snímka o viere, možnostiach nápravy, rôznych podobách závislosti a ťažkej voľbe medzi láskou k človeku a láskou k Bohu. Príbeh dvadsaťdvaročného Thomasa, ktorý prichádza do katolíckeho rehabilitačného centra vo francúzskych Alpách, aby tu zabojoval so závislosťou od heroínu, je štúdiou (ne)dobrovoľnej rehole a premeny prchkého adolescenta na svojbytnú duchovnú bytosť. Najväčšími prednosťami filmu sú neokázalá, precízna réžia, odvaha rozprávať príbeh v bolestivom detaile a brilantné herecké obsadenie. Kahnov film je pokornou charakterovou štúdiou i formálne čistou, tichou oslavou ľudského súcitu a odhodlanosti – nenápadnou, ale prenikavou a nesentimentálnou snímkou o viere, možnostiach nápravy, rôznych podobách závislosti a ťažkej voľbe medzi láskou k človeku a láskou k Bohu.

Viac informácií

Podobné tituly

Teddy
Kňazove deti
Máme pápeža!

O programe

2018
Francúzko Dráma

Nenápadná, ale prenikavá a nesentimentálna snímka o viere, možnostiach nápravy, rôznych podobách závislosti a ťažkej voľbe medzi láskou k človeku a láskou k Bohu.

Príbeh dvadsaťdvaročného Thomasa, ktorý prichádza do katolíckeho rehabilitačného centra vo francúzskych Alpách, aby tu zabojoval so závislosťou od heroínu, je štúdiou (ne)dobrovoľnej rehole a premeny prchkého adolescenta na svojbytnú duchovnú bytosť. Najväčšími prednosťami filmu sú neokázalá, precízna réžia, odvaha rozprávať príbeh v bolestivom detaile a brilantné herecké obsadenie. Kahnov film je pokornou charakterovou štúdiou i formálne čistou, tichou oslavou ľudského súcitu a odhodlanosti – nenápadnou, ale prenikavou a nesentimentálnou snímkou o viere, možnostiach nápravy, rôznych podobách závislosti a ťažkej voľbe medzi láskou k človeku a láskou k Bohu.

Tvorcovia

Cédric Kahn

Hrajú

Alex Brendemühl, Magne-Håvard Brekke, Mehdi Djaadi, Colin Bates, Anthony Bajon, Damien Chapelle, Hanna Schygulla, Louise Grinberg, Maïté Maillé, Davide Campagna, Stefan Crepon, Antoine Amblard, Iñaki Aguirre, Anto Mela, Massimo Riggi, Raphaël Liot

Trailer

Ocenenia

Won Nominated
Award
2018
MFF Berlinale
Nejlepší herec
Award
2019
César
Nejslibnější herec
Award
2019
Ceny Lumiere
Nejslibnější herec