Mladí milenci

Mladí milenci

108 minút
2021
Francúzko / Belgicko Dráma

Čas na lásku nestarne. Náhodné opätovné stretnutie Shauny a Pierra po pätnástich rokoch prehĺbi medzi dvojicou ich počiatočnú vzájomnú náklonnosť a dokonca prerastie v nekontrolovateľnú vášeň. Ona má 71 rokov, on 45. Sú od seba rovnako odlišní, ako sú jeden druhým fascinovaní. Shauna sa tak znova uistí, že je nielen vdovou, matkou a babičkou, ale stále taktiež ženou. Elegantná architektka na dôchodku Shauna sa stretáva so šťastne ženatým štyridsiatnikom Pierrom, ktorý na ňu urobil prvý dojem pri krátkom stretnutí pred pätnástimi rokmi. Opätovné stretnutie a obojstranná náklonnosť oboch znepokojí. Zatiaľ čo Pierrov rodinný život sa čoskoro obráti naruby, Shauna bojuje s citmi, o ktorých si myslela, že patria minulosti. Táto moderná a vybrúsená dráma, v ktorej sa láska vymyká spoločenským normám, s ikonickou francúzskou herečkou Fanny Ardant v hlavnej úlohe, je štvrtým celovečerným filmom Carine Tardieu (Just To Be Sure, 42. ročník festivalu Cannes 2017; The Dandelions, 2012).

Viac informácií

Podobné tituly

45 rokov
Tri srdcia
Môj kráľ
Začať odznova
Pravda
Sibyl
Navždy mladí

O programe

2021
Francúzko / Belgicko Dráma

Čas na lásku nestarne.

Náhodné opätovné stretnutie Shauny a Pierra po pätnástich rokoch prehĺbi medzi dvojicou ich počiatočnú vzájomnú náklonnosť a dokonca prerastie v nekontrolovateľnú vášeň. Ona má 71 rokov, on 45. Sú od seba rovnako odlišní, ako sú jeden druhým fascinovaní. Shauna sa tak znova uistí, že je nielen vdovou, matkou a babičkou, ale stále taktiež ženou.

Elegantná architektka na dôchodku Shauna sa stretáva so šťastne ženatým štyridsiatnikom Pierrom, ktorý na ňu urobil prvý dojem pri krátkom stretnutí pred pätnástimi rokmi. Opätovné stretnutie a obojstranná náklonnosť oboch znepokojí. Zatiaľ čo Pierrov rodinný život sa čoskoro obráti naruby, Shauna bojuje s citmi, o ktorých si myslela, že patria minulosti. Táto moderná a vybrúsená dráma, v ktorej sa láska vymyká spoločenským normám, s ikonickou francúzskou herečkou Fanny Ardant v hlavnej úlohe, je štvrtým celovečerným filmom Carine Tardieu (Just To Be Sure, 42. ročník festivalu Cannes 2017; The Dandelions, 2012).

Tvorcovia

Carine Tardieu

Hrajú

Melvil Poupaud, Fanny Ardant, Manda Touré, Cécile de France, Florence Caille

Trailer