Jana z Arku

Jana z Arku

137 minút
1916
USA Dráma / Historický

Počas prvej svetovej vojny dostane anglický dôstojník motiváciu splniť svoju misiu, keď sa mu zjaví rozpadajúci sa meč Jany z Arku. Jeden z prvých historických filmov Cecila B. DeMilla. Rozsiahla kronika o živote a smrti Jany z Arku, panny Orleánskej, je jedným z najlepších diel režiséra Cecila B. DeMilla a milovníkom filmu ponúka fascinujúci pohľad na začiatky kariéry jedného z hollywoodskych velikánov. Príbeh statočnej francúzskej mučeníčky rámcuje moderný príbeh britského vojaka, ktorý počas bojov v prvej svetovej vojne vykope zhrdzavený meč z 15. storočia. Krátko nato zaspí a začne sa mu snívať, že je vojakom v armáde Jany z Arku. S obsadením 1 400 komparzistov, plnohodnotnými kulisami, veľkolepými bojovými scénami a ručne kolorovanými kópiami DeMille na svojom epose nešetril, a hoci suma 300 000 dolárov sa zdá byť podľa dnešných filmárskych štandardov mizivá, v roku 1916 predstavuje veľké bohatstvo. Boli to dobre vynaložené peniaze, pretože film Jana z Arku obstál v skúške času ako výnimočný príklad epického filmu.

Viac informácií

Podobné tituly

Johanka Superstar
Johanka z Arku
Zvonár u Matky Božej
Král kráľov

O programe

1916
USA Dráma / Historický

Počas prvej svetovej vojny dostane anglický dôstojník motiváciu splniť svoju misiu, keď sa mu zjaví rozpadajúci sa meč Jany z Arku. Jeden z prvých historických filmov Cecila B. DeMilla.
Rozsiahla kronika o živote a smrti Jany z Arku, panny Orleánskej, je jedným z najlepších diel režiséra Cecila B. DeMilla a milovníkom filmu ponúka fascinujúci pohľad na začiatky kariéry jedného z hollywoodskych velikánov. Príbeh statočnej francúzskej mučeníčky rámcuje moderný príbeh britského vojaka, ktorý počas bojov v prvej svetovej vojne vykope zhrdzavený meč z 15. storočia. Krátko nato zaspí a začne sa mu snívať, že je vojakom v armáde Jany z Arku. S obsadením 1 400 komparzistov, plnohodnotnými kulisami, veľkolepými bojovými scénami a ručne kolorovanými kópiami DeMille na svojom epose nešetril, a hoci suma 300 000 dolárov sa zdá byť podľa dnešných filmárskych štandardov mizivá, v roku 1916 predstavuje veľké bohatstvo. Boli to dobre vynaložené peniaze, pretože film Jana z Arku obstál v skúške času ako výnimočný príklad epického filmu.

Tvorcovia

Cecil B. DeMille

Hrajú

Wallace Reid, Raymond Hatton, Hobart Bosworth, Geraldine Farrar, Theodore Roberts

Trailer