Fando a Lis

Fando a Lis

93 minút
1968
Mexiko Dráma / Fantasy

Fando a jeho čiastočne paralyzovaná partnerka Lis spoločne hľadajú mýtické mesto Tar. Film vychádza zo spomienok Jodorowského na hru surealistu Fernanda Arrabala. Film rozpráva príbeh o Fandovi a jeho ochrnutej priateľke Lis, ktorí putujú cez neúrodnú, postapokalyptickú zem a hľadajú mýtické mesto Tar, v ktorom možno dosiahnuť poznania nesmrteľnosti a osvietenia. Na svojej ceste stretávajú mnoho zvláštnych ľudí a dostávajú sa do znepokojivých situácií. Fando a Lis je mexický celovečerný hraný debut Alejandra Jodorowského z roku 1968, adaptácia rovnomennej hry od Fernanda Arrabala, s ktorým onoho času Jodorowsky spolupracoval na rôznych performances.

Viac informácií

Podobné tituly

Svätá hora
Svätá Krv
Údolie
Krtko

O programe

1968
Mexiko Dráma / Fantasy

Fando a jeho čiastočne paralyzovaná partnerka Lis spoločne hľadajú mýtické mesto Tar. Film vychádza zo spomienok Jodorowského na hru surealistu Fernanda Arrabala.

Film rozpráva príbeh o Fandovi a jeho ochrnutej priateľke Lis, ktorí putujú cez neúrodnú, postapokalyptickú zem a hľadajú mýtické mesto Tar, v ktorom možno dosiahnuť poznania nesmrteľnosti a osvietenia. Na svojej ceste stretávajú mnoho zvláštnych ľudí a dostávajú sa do znepokojivých situácií. Fando a Lis je mexický celovečerný hraný debut Alejandra Jodorowského z roku 1968, adaptácia rovnomennej hry od Fernanda Arrabala, s ktorým onoho času Jodorowsky spolupracoval na rôznych performances.

Tvorcovia

Alejandro Jodorowsky

Hrajú

Tamara Garina, Sergio Kleiner, Diana Mariscal, María Rivas

Trailer