Druhá šanca

Druhá šanca

97 minút
2014
Dánsko Dráma / Thriller

Thriller o svedomí a krehkej spravodlivosti, ktorú v hraničnej situácii vezme do vlastných rúk zúfalý detektív. Kriminalisti Andreas a Simon žijú celkom odlišné životy. Andreas je vzorný manžel, zatiaľ čo čerstvo rozvedenému Simonovi sa zrúti celý svet. Situácia sa náhle zmení vo chvíli, keď sú privolaní k brutálnej hádke medzi párom narkomanov. Keď Andreas objaví ich zanedbaného syna, rozhodne sa porušiť zákony a kojenca unesie. Teraz je na rade Simon, aby znovu nastolil rovnováhu medzi dobrom a zlom. SIGNIS Award, San Sebastian 2014 Filmový festival Abú Dhabi, cena pre najlepšiu herečku (Maria Bonnevie)

Viac informácií

O programe

2014
Dánsko Dráma / Thriller

Thriller o svedomí a krehkej spravodlivosti, ktorú v hraničnej situácii vezme do vlastných rúk zúfalý detektív.

Kriminalisti Andreas a Simon žijú celkom odlišné životy. Andreas je vzorný manžel, zatiaľ čo čerstvo rozvedenému Simonovi sa zrúti celý svet. Situácia sa náhle zmení vo chvíli, keď sú privolaní k brutálnej hádke medzi párom narkomanov. Keď Andreas objaví ich zanedbaného syna, rozhodne sa porušiť zákony a kojenca unesie. Teraz je na rade Simon, aby znovu nastolil rovnováhu medzi dobrom a zlom.

SIGNIS Award, San Sebastian 2014 Filmový festival Abú Dhabi, cena pre najlepšiu herečku (Maria Bonnevie)

Tvorcovia

Johan Söderqvist, Anders Thomas Jensen, Susanne Bier

Hrajú

Ulrich Thomsen, Nikolaj Coster-Waldau, Ole Dupont, Nikolaj Lie Kaas, Bodil Jørgensen, Stine Holm Joensen, Benjamin Boe Rasmussen, Søs Egelind, Nastja Arcel, Molly Blixt Egelind, Sarah Juel Werner, Thomas Bo Larsen, Maria Bonnevie, Ida Dwinger, Ewa Fröling, Charlotte Fich, Peter Haber, Roland Møller, Frederik Meldal Nørgaard, Sune Nørgaard, Henrik Noél Olesen, Kirsten Lehfeldt, Claus Riis Østergaard, Morten Eisner, Lykke May Andersen, Mille Hoffmeyer Lehfeldt, Sally El-Hallak, Pernille Højer, Christian Grønvall, Morten Feldt, Christoffer Jepsen, Johanna Brüel, Erling Agergaard, Helle Pilar Larsen, Pernille Kaae Høier, Sebastian Alstrup

Trailer