Potvora

Potvora

85 minút
2017
Dánsko Komédia / Dráma / Romantický

Asi ju dobre poznáte. Love story zo života dvoch ľudí, ktorí nedokážu byť spolu, ale ani jeden bez druhého. Rasmus a Maria sa zoznámia na párty a počiatočný flirt naberie rýchle grády. Maria sa nasťahuje do Rasmusovho bytu a po malých krôčikoch si podmaňuje jeho životný priestor. Je to nevyrovnaný pár. Maria je cieľavedomá a dominantná, Rasmus akoby tápal medzi pubertou a dospelosťou. Christian Tafdrup v civilne nakrútenej dráme zachytáva všedné vzťahové situácie, z ktorých sa rysuje presný portrét dvoch úplne rozdielnych ľudí, ktorých vzájomná príťažlivosť má deštruktívne následky.

Viac informácií

Podobné tituly

Môj kráľ
Bezstarostné dievča

O programe

2017
Dánsko Komédia / Dráma / Romantický

Asi ju dobre poznáte.

Love story zo života dvoch ľudí, ktorí nedokážu byť spolu, ale ani jeden bez druhého.

Rasmus a Maria sa zoznámia na párty a počiatočný flirt naberie rýchle grády. Maria sa nasťahuje do Rasmusovho bytu a po malých krôčikoch si podmaňuje jeho životný priestor. Je to nevyrovnaný pár. Maria je cieľavedomá a dominantná, Rasmus akoby tápal medzi pubertou a dospelosťou. Christian Tafdrup v civilne nakrútenej dráme zachytáva všedné vzťahové situácie, z ktorých sa rysuje presný portrét dvoch úplne rozdielnych ľudí, ktorých vzájomná príťažlivosť má deštruktívne následky.

Tvorcovia

Christian Tafdrup

Hrajú

Carla Mickelborg, Rasmus Hammerich, Fanny Louise Bernth, Vibeke Hastrup, Anders Juul, Christian Tafdrup, Amanda Collin, Diêm Camille Gbogou, Nicolai Jandorf Klok, Danny Thykær, Søren Hauch-Fausbøll, Nicklas Søderberg Lundstrøm, Mads Tafdrup

Trailer

Ocenenia

Won Nominated
Award
2018
Dánské filmové ceny
Nejlepší scénář, Nejlepší herečka
Award
2018
Ceny Bodil
Nejlepší herečka