Verní neverní

Verní neverní

72 minút
2018
Francúzko Komédia / Dráma / Romantický

Milostný trojuholník s hviezdnym obsadením. Romantická komédia Louisa Garrela sleduje príbeh bývalých milencov Abela a Marianne. Po desiatich rokoch od rozchodu sa ich cesty opäť pretnú a Abel sa rozhodne získať Marianne späť. Ábelovi sa zrúti svet potom, ako ho opustí celoživotná láska Marianne, ktorá mu oznámi, že čaká dieťa s iným mužom. O desať rokov neskôr sa k nemu vracia, ale prináša so sebou šokujúce tajomstvo. Dráma o láske, smútku, žiarlivosti a nevere je druhým celovečerným filmom známeho franúczskeho herca Louisa Garrela, ktorý sa okrem réžie podieľal aj na scenári. Ten napísal spolu s renomovanáým Jeanom-Claudom Carrièrom. V hlavnej úlohe sa po boku Garella obajvia Laetitia Casta a Lily-Rose Depp.

Viac informácií

Podobné tituly

Ľúbil som svoju ženu
Krížová výprava
Navždy mladí
Nevinný

O programe

2018
Francúzko Komédia / Dráma / Romantický

Milostný trojuholník s hviezdnym obsadením.

Romantická komédia Louisa Garrela sleduje príbeh bývalých milencov Abela a Marianne. Po desiatich rokoch od rozchodu sa ich cesty opäť pretnú a Abel sa rozhodne získať Marianne späť.

Ábelovi sa zrúti svet potom, ako ho opustí celoživotná láska Marianne, ktorá mu oznámi, že čaká dieťa s iným mužom. O desať rokov neskôr sa k nemu vracia, ale prináša so sebou šokujúce tajomstvo. Dráma o láske, smútku, žiarlivosti a nevere je druhým celovečerným filmom známeho franúczskeho herca Louisa Garrela, ktorý sa okrem réžie podieľal aj na scenári. Ten napísal spolu s renomovanáým Jeanom-Claudom Carrièrom. V hlavnej úlohe sa po boku Garella obajvia Laetitia Casta a Lily-Rose Depp.

Tvorcovia

Louis Garrel

Hrajú

Bakary Sangaré, Louis Garrel, Laetitia Casta, Arthur Igual, Lily-Rose Depp, Dali Benssalah, Joseph Engel, Vladislav Galard, Diane Courseille, Kiara Carrière

Trailer

Ocenenia

Won Nominated
Award
2018
MFF San Sebastián
Nejlepší scénář
Award
2019
César
Nejslibnější herečka
Award
2018
MFF Toronto
Čestné uznání | Cena FIPRESCI